пʼятницю, 1 травня 2020 р.

Sugar free: прості і корисні рецепти десертів, які не зіпсують фігуру




Sugar free: прості і корисні рецепти десертів, які не зіпсують фігуру
Ці солодощі принесуть тільки користь.


В ефірі програми «Ранок з Україною» на телеканалі «Україна» кулінарний експерт Іванченко Марина розповіла, як приготувати смачні і корисні солодощі без додавання цукру.





Низькокалорійний кекс без цукру

Звичайний шматок кексу містить близько 320 калорій на 100 г, а в дієтичному кексі без цукру всього 205! Кондитер Іванченко Марина радить замінити шкідливий цукор на мед і фрукти, адже так і користі більше, і фігуру стрункішою.

Рецепт низькокалорійного кексу:
Банани - 2 шт.
Яйця - 2 шт.
Мед - 60 г
Цільнозернові борошно - 50 г
Рисове борошно - 50 г
Нутове борошно - 140 г
Сода - 5 г
Сіль - щіпка
Чорниця - 100 г
Рослинні вершки - 200 г

Приготування: яйця збити з сіллю після чого додати суміш борошна, бананове пюре, мед, соду, розпушувач і ванільний екстракт. Ретельно перемішати.

У форму для запікання викласти половину тіста і додати половину чорниці. Залити другою частиною тіста. Випікати 40 хвилин при температурі 160 градусів.

Подавати кекс з сухої меленої малиною, чорницею і шматочками м'яти.

Шматочок такого кексу містить всього 250 калорій, а середня його вартість - 15 гривень.

Довідка: рисове борошно - безглютенова, робить випічку дуже рихлою і ніжною. Сприяє очищенню організму, корисна для дітей.








Десерт «Пташине молоко» без додавання цукру

Улюблений смак декількох поколінь – пташине молоко. І хоча рецепт цих цукерок народився в Польщі, полюбилися вони ласунам всього світу. Навіть торт придумали під аналогічною назвою. Але все ж є один мінус ніжного суфле під шоколадною глазур'ю: наскільки смачно, настільки ж і калорійно.

У шматочку традиційного торту «Пташине молоко» – 300 калорій, а в цьому всього 142!

Рецепт тіста:


Пюре з буряків - 100 г
мигдальна Борошно - 25 г
нутове Борошно - 50 г
Борошно з коричневого рису - 25 г
Яйця - 2 шт.
Какао - 18 г
Сіль - щіпка
Розпушувач - 15 г
Ксантанова камедь - 0,2 г
Мальтитол - 5 г

Приготування: змішуємо всі види борошна, збиваємо яйця з мальтитолу до білої піни, додаємо сіль, какао і пюре з буряків. Потім додамо ще один інгредієнт – ксантанова камедь.

Випікаємо приблизно 30 хвилин в духовці, розігрітій до 180 градусів.

В цей час приготуємо начинку: смородиновий суфле.

Рецепт смородинового суфле:

Смородинове пюре – 100 г
Яйця – 2 шт.
Мальтитол – 5 г
Молоко
Желатин

Необхідно розділити яйця на білки і жовтки. Спочатку збиваємо жовтки з мальтитолу і підігріваємо молоко – будемо заварювати крем. Ставимо на маленький вогонь і перемішуємо, коли крем загус, можна додавати желатин і смородинове пюре. Суміш потрібно охолодити до кімнатної температури.

Тепер черга білків. Збиваємо їх. І робимо сироп: змішуємо мальтитол з водою. Збиваємо білки, сироп і фруктову суміш.

Тим часом бісквіт вже готовий. Збираємо готові шари. Нижній шар повинен бути на 3 сантиметри більше, ніж верхній. Щоб крем не витікав, загортаємо форму плівкою, кладемо нижній корж і половину начинки. Накриваємо другим коржем і залишками крему. Ставимо в морозилку на 5 годин.

Вартість такого шматочка «Пташиного молока» – приблизно 22 гривні.


Довідка: Ксантанова камедь – природний загусник. Замінює традиційний крохмаль, тому нешкідлива для фігури. Не містить алергенів.







Полуничний чізкейк без цукру

Чізкейк люблять всі, але готують досить рідко, адже в його основі солодкі і жирні інгредієнти. Але вихід є! Кондитер поділилася рецептом улюбленого десерту, в якому всього лише 200 кілокалорій, а це в півтора рази менше, ніж у традиційному!


Пісочна основа:
Мигдальної муки - 120 г
Розпушувача - 2 г
Сіль
Горіхова паста - 50 г
Ізомальт в порошку - 90 г
Кунжут - 5 г

Змішаємо в міксері мигдальне борошно, розпушувач, горіхову пасту, ізомальт та дрібку солі. Тісто треба розкачати і заморозити. Далі розділяємо тісто по формах, посипаємо кунжутом. І будемо випікати в розігрітій до 160С духовці до готовності.

Сирна основа:
Жовток - 1 шт.
Рисовий крохмаль - 10 г
Знежирений сир - 400 г
Молоко 0,5% - 200 мл
Бананове пюре - 100 г
Полуниці - 50 г
Желатин - 4 г
Цедра лимона

Спочатку потрібно змішати молоко з жовтком і рисовим крохмалем, далі нагріваємо на повільному вогні або паровій бані при постійному помішуванні, нехай загусне. Охолоджуємо і додаємо сир, пюре банана, полуниці, цедру лимона. Викладаємо крем на пісочну основу, охолоджуємо.

конфітюр Полуничний:
Полуничне пюре - 130 г
Желатин - 2 г
Эритритол - 30 г

Треба змішати пюре з полуниці і эритритол. Ставимо на повільний вогонь і доводимо суміш до кипіння, заздалегідь замочений желатин вводимо в суміш, помішуючи.

Готовий конфітюр виливаємо зверху на сирну основу. Подаємо, прикрасивши листочками м'яти і ягодами.








Низькокалорійний шоколадний мус

Правильний шоколадний мус – десерт, який буде доречним і на святковому столі, і на сніданку з рідними. Легкий у приготуванні і до того ж низькокалорійний, адже, якщо в звичайному десерті майже 500 ккал, то в цьому – тільки 230.

Рецепт начинки крокант:
мигдальна Борошно - 35 г
Порошок ізомальт - 60г
Волоські горіхи - 20 г
Фундук - 10 г
Сіль - 0,5 г

Ізомальт підігріваємо до карамельного кольору, знімаємо з плити і додаємо горіхи: волоський горіх фундук, потім мигдалеву борошно і перемішуємо. Викладаємо суміш на силіконовий килимок і залишаємо крокант охолонути.






Тим часом починаємо готувати шоколадний мус:
мигдальне Молоко - 200 мл
Шоколад без цукру - 80 г
Желатин - 200 мл
Какао-порошок - 100 г
Порошок кэроба - 120 г
Яйця - 2 шт.
Мальтитол - 80 г

Змішаємо мигдальне молоко, какао і кероб, ставимо на плиту і підігріваємо до кипіння, знімаємо з плити і додаємо желатин, ретельно перемішуємо і додаємо шоколад без цукру.

Поки шоколадна маса охолоне, подрібніть в блендері готовий крокант. Після чого збиваємо білки з мальтитолу і змішаємо їх з шоколадною масою. Викладаємо шарами шоколадний мус і крокант і прикрашаємо шоколадом.





ДОВІДКА:

Ізомальт – це натуральний замінник цукру, який не шкодить фігурі. А ще він запобігає утворенню грудок в тесті.

Кероб – натуральний солодкий порошок, який готують з висушених плодів ріжкового дерева. Містить багато вітамінів, фосфору, кальцію, магнію і заліза. Низькокалорійний і гіпоалергенний.