Загрузка...
Все про кутикули і догляд за нею
Кутикула – важлива складова грамотного манікюру. Як правило, мало хто дійсно доглядає за нею і цікавиться інформацією з такого догляду. Наявність задирок, рвана кутикула, брудна або слоящаяся – перша ознака того, що ви не доглядаєте за нігтями.
Що це таке?
Кутикула являє собою ущільнення в нижній частині нігтя, так званий шкірястий валик. Вона розташована на певній відстані під шкірою, і побачити її повністю не можна. Погляду доступний тільки край кутикули, вже висохлий, і, по суті, мертвий – саме від нього йде початок задирок. На медичному мовою він називається птеригий і розташовується безпосередньо на нігті. Інша ж частина кутикули (эпонихий) – тканинна частина матриксу, яка оточує ніготь зсередини.
Навіщо потрібна?
В першу чергу, кутикула виконує захисні функції і не дозволяє бактеріям і різної бруду потрапити під ніготь в зону росту. Вона герметична, ізолює сам ніготь, його ложе і матрикс від проникнення повітря і вологи.
Матрикс – це корінь нігтя, та його частина, де він починає рости. Неважко зрозуміти, що якщо матрикс пошкодити, то це негативним чином позначиться на здоров'ї всього нігтя. Він почне лущитися, ламатися, стане повільніше рости. Все це може призвести до захворювань нігтя і до того, що матрикс перестане виробляти речовини, потрібні для росту і нормального функціонування ложа.
Кутикула розташована недалеко від матриксу, вона захищає його від будь-яких неприємностей і фізичного або хімічного впливу.
До речі, матрикс має продовження на нігтьовій пластині у вигляді лунулы – того самого півмісяця, явно виділяється на тлі решти нігтя і має молочний колір. Ця частина матриксу не захищена кутикулою, більш чутлива і складається з живих клітин, тому за нею також потрібно доглядати.
Саме від матриксу залежить, довгі у вас нігті або короткі, щільні або ламкі. Це повністю генетичний момент, але трохи поліпшити стан нігтів і кутикули допоможе правильний догляд. Якщо ж спочатку ваші нігті були міцними, кутикула – здоровою, а після вони стали ламатися і з'явилися задирки, значить, проблема всередині.
Догляд
Звичайно, нігтьова пластина вимагає особливого догляду. Але ніколи не треба оминати увагою кутикулу і нігтьове ложе, відповідає за їх нормального стану і зростання.
Незважаючи на те, що нігтьове ложе і верхня частина кутикули ороговілі, вони вимагають певного догляду. Так, ніготь може витримати випробування миючим засобом або ядерним червоним лаком, але краще не ризикувати. Якщо ви збираєтеся мити посуд, працювати по будинку або з хімічними речовинами, краще надіньте рукавички. Дія легке, проте допоможе зберегти ваші руки в доглянутому вигляді.
Що ж стосується спеціальних засобів, то їх безліч – віск, олівець, креми, масла... Всі вони спрямовані на зволоження і розм'якшення кутикули, але діють по різному. Покроково процедура догляду виглядає так:
З нігтя ретельно видаляється лак або шелак з допомогою розчинника або спеціальних серветок.
За бажанням видаляється отросшая кутикула, причому будь-яким їх методів, догляд буде все одно приблизно однаковий.
На нігтьову пластину наноситься одне з вибраних уходових коштів – масло, віск або крем. Масло може бути як покупне косметичний (спеціальні суміші в баночках), так і аптечне – зверніть увагу на масло виноградних кісточок, жожоба і авокадо. Вони володіють високими зволожуючими показниками і глибоко живить кутикулу і нігтьове ложе. Якщо ж вам потрібно відбілити нігті, придивіться до цитрусових масел – в особливості, до лимону. Якщо зміцнити і прискорити зростання – мигдальне та косторовое, масляний розчин вітаміну Е або А, а також ши і кокосове. Віск має, швидше, поліруючими і запечатывающими властивостями, він ефективний у боротьбі з задирками і надає еластичність кутикули, а самим нігтям здоровий блиск. Ефективно його використання разом з поліруючої пилкою.
Кремом бажано обробляти всю поверхню рук, просто трохи більш ретельно масажувати пальці в зоні матриксу.
Періодично можна використовувати пілінг або скраб для нігтів і рук. Він приховує лущення, зменшує ризик запалення і розростання кутикули. Це може бути як скраб-скатка, так і звичайний, особливу увагу приділіть тим пілінгу, у складі якого є вітаміни і фруктові кислоти, що відповідають за видалення тільки відмерлих частин шкіри, не зачіпаючи здорові.
Як правильно видаляти?
Існують кілька способів видалення кутикули. Підбирається кожен виходячи з ваших особистих переваг, а також стану кутикули і нігтів. Пам'ятайте, що видалити кутикулу назавжди неможливо, але ретельний догляд і періодичні процедури видалення допоможуть істотно поліпшити її вид.
Апаратний. Головний інструмент – шліфувальна машинка, яка працює як м'яка пристрій пилка. Вона діє дуже м'яко, не зачіпає живу кутикулу, видаляє тільки ороговілу. Таким чином, це самий безпечний і популярний спосіб, хоча і він має свої тонкощі. Так, наприклад, не можна довіряти свої руки дилетанту, який може пошкодити і ніготь і захисний шар, і живу кутикулу. Апаратне видалення кутикули – це салонна процедура, і вдома її проводити не можна.
Загрузка...
Необрізний (європейський). Самий безпечний і тривалий. В принципі, залежить від правильного і постійного догляду за кутикулою. Ви повинні масажувати нігті в зоні зростання, зволожувати і живити, розм'якшити кутикулу ремувером (маслом або кремом). Далі береться апельсинова паличка і нею кутикула акуратно зрушується до підстави нігтя. Робити це потрібно вже тоді, коли ремувер подіє і висохне – шкіра повинна бути повністю суха. Після цього руки і особливо зону кутикули потрібно зволожити.
Засоби для видалення
Якщо в салоні грамотний майстер сам в змозі підібрати засіб для видалення кутикули, то в домашніх умовах ви повинні закупитися всім відразу. Для початку варто сказати, що в домашніх умовах рекомендується користуватися тільки європейським необрізним методом. Він найбільш безпечний.
Для нього вам знадобиться апельсинова паличка – інструмент розміром від 9 до 18 сантиметрів і шириною від 3 до 5, що має один скошений край, а інший – загострений. Продаються палички в упаковках і коштують від п'ятдесяти до трьохсот карбованців. Апельсинова паличка – одноразовий інструмент, він дуже добре вбирає вологу, і зберігати його потрібно в чистому і сухому місці.
Додатковий плюс цього інструменту – він підходить для видалення бруду під виступаючою частиною нігтя.
В якості альтернативи можна розглянути европемзу. Це м'яка і гладка керамічна пилка, яка не пошкоджує кутикулу і ніготь. Вона використовується також і для його полірування. Розрізняють кілька видів пемзи в залежності від кольору. Сіра пемза – сама бережна, жовта – жорстка, а рожева ж є золотою серединою між ними.
Також вам потрібно буде придбати спеціальний ремувер – засіб для розм'якшення кутикули. Він продається у вигляді масла або крему та діє на кутикулу таким чином, щоб її можна було легко підхопити апельсиновою паличкою і відокремити від нігтьової пластини. Як ремувера може використовуватися і касторове масло, і саморобні ванночки з морською сіллю і ефірними маслами.
Безпосередньо для догляду за кутикулою вже після її видалення вам потрібен буде хороший антисептик без спирту або базова жирне масло.
Які засоби обрати?
Вибираючи засоби для догляду за кутикулою, ви повинні орієнтуватися на свої уподобання та бажання. Якщо ви хочете зволоження та харчування на кожен день, придивіться до базових масел. Якщо вам потрібно відполірувати ніготь і згладити задирки – до військам. А якісний крем повинен бути у вашому відхід у будь-якому випадку.
Пам'ятайте, що якісні засоби для видалення кутикули не зобов'язані коштувати дорого, але і на зовсім низькі ціни не ведіться – обов'язково перевірте термін придатності і склад продукту. Маленький лайфхак – почитайте відгуки про засіб, який бажаєте придбати, та подивіться його рейтинг. На думку обізнаних читачів ви точно зможете визначити засоби для себе.
Як відсувати?
Для відсунення кутикули використовується апельсинова паличка або европемза. Вони і тільки вони здатні грамотно і без пошкоджень відсунути кутикулу під шкіру. Ні про які зубочистках або ватні палички не може бути й мови.
Саме дійство відбувається так:
На кутикулу наноситься спеціальне розм'якшує засіб – ремувер. Це може бути рідина, розчин, гель, масло або що-небудь інше – залежить від виробника.
Далі потрібно дочекатися повного його висихання. Коли ваші руки повністю висохли, візьміться за апельсинову паличку або европемзу і, рухаючись від кінчика нігтя, зрушуючими рухами піддягніть кутикулу. Вона повинна відірватися від нігтя без хворобливих відчуттів і відійти цільним валиком.
Після цього обробіть нігті антисептиком і нанесіть зволожуючий крем або засіб, здатне уповільнити зростання кутикули.
Як розм'якшити?
Для розм'якшення кутикули традиційно використовують ремувер. Це спеціальний пом'якшувач або розчин для видалення кутикули – кератолитик, який не впливає на живу частину кутикули, але активно працює з омертвілої. Кератолітіки руйнують ороговілий кератин – білок, який утворює нігті, і тому можуть пом'якшити кутикулу.
До складу професійних засобів для пом'якшення можуть входити фруктові кислоти або штучна форма сечовини – аміак і диоксид вуглецю.
Ремуверы не тільки розм'якшують кутикулу і сприяють грамотному її видалення, але й мають зволожуючі, антисептичними і загоюючими властивостями.
Ремуверы випускаються у вигляді масляних сумішей, рідин, гелів, кремів. Проте можна також розм'якшити кутикулу звичайним базовим маслом або спеціальними ваннами з поллю.
Як прибрати в домашніх умовах?
Процедура видалення кутикули будинку повинна бути виконана за всіма правилами гігієни. Саме тому рекомендується користуватися саме необрізним методом – так ймовірність занесення інфекції найбільш мала. Правильно підібрані матеріали – ремувер і апельсинова паличка, – це рівно половина успіху при видалення кутикули. У випадку європейського манікюру дії виконуються в такій послідовності:
Кутикула і область навколо неї дезінфікується перекисом водню або хлоргекседином.
На кутикулу наноситься ремувер, витримується кілька хвилин згідно інструкції до повного вбирання.
Апельсиновою паличкою кутикула акуратно зсувається, а на ніготь наноситься поживне масло або крем.
Чому махрится?
Кутикула може обрости «задирками» з кількох причин. Перша і найпоширеніша – недолік вологи і поживних речовин. В такому стані кутикула починає сохнути, розростатися і її потрібно або добре зволожити маслами і кремами або видалити.
До речі, про видалення. Неправильно проведена процедура видалення кутикули може призвести до її швидкому заростанню з-за потреби організму швидше відновиться. Найчастіше цим грішить обрізний метод.
Також іноді кутикула махрится, тому що шкіра рук сама по собі суха – тип у неї такий, а кутикула груба і жорстка. У цьому випадку вам потрібно грунтовно переосмислити свій догляд за руками та нігтями і придбати якомога більше поживних коштів. У разі видалення краще зверніться до майстра необрізного манікюру або апаратного по європейському методу. Це досить поверхневий спосіб, але від «бахроми» і задирок вас точно позбавить.
Источник